Droga do prostszego życia w 13 krokach

Zauważyłam, że wiele rzeczy potrafi mnie zainspirować, czy to forum, czy rozmowa z kimś, czy nawet artykuły na stronie http://viralka.pl 🙂 Właśnie tam spotkałam się z poradnikiem „13 niesamowitych sztuczek psychologicznych, które sprawią, że twoje życie stanie się prostsze”. I dzisiaj właśnie tym się zajmiemy, postaram się przedstawić te metody i oczywiście dodam swoje komentarze.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś cię lubi, wybierz słowo i za każdym razem jak go użyje, uśmiechnij się. Jeśli Cię lubi, będzie używać tego słowa częściej (przetestowałam – działa! )

Chcesz, żeby ludzie brali twoje słowa na poważnie? Za każdym razem, gdy chcesz powiedzieć coś ważnego, dodaj, że tak Ci powiedział Twój ojciec. Ludzie są skłonni bardziej dać wiarę radom od rodziców.

Zostań mistrzem gry w „papier, nożyce, kamień”. Żeby wygrać, tuż przed rozpoczęciem gry, zadaj swojemu przeciwnikowi jakieś losowe pytanie. W większości przypadków wybita z tropu osoba po prostu pokaże „nożyce” (tego akurat nie byłabym taka pewna 😛 )

Jeśli chcesz, żeby ludzie się z Tobą zgadzali, kiwaj głową, jak mówisz. Znak potakiwania zostanie odebrany jako „wszystko, co mówię, jest prawdą”. Ludzie mają też tendencję do potakiwania potakującej osobie.

Jeśli chcesz, żeby tłum w metrze czy na stacji kolejowej rozstępował się przed Tobą, patrz tam, gdzie idziesz. Ludzie zaczną Ci ustępować. Ten prosty trik bazuje na tym, że mamy tendencję do patrzenia ludziom w oczy i oceniania, w którą stronę pójdą, a sami wybieramy taką ścieżkę, żeby na siebie nawzajem nie powpadać (Chyba, że jest dziki tłum i nie wiesz komu patrzeć w oczy)

Jeśli utkwi Ci w głowie jakaś piosenka i chcesz się jej pozbyć, spróbuj przypomnieć sobie jej zakończenie. Nasz mózg ma tendencję do zapamiętywania nieskończonych rzeczy. Kiedyś też słyszałam metodę, aby po prostu wysłuchać całej tej piosenki 🙂

Chcesz żeby Twoje dzieci pokochały brukselkę? Zapytaj się czy chcą pięć czy osiem brukselek, zamiast standardowego pytania, czy chcą brukselkę. Ten prosty trik sprawia, że osoba ma wrażenie, że pozostawiono jej prawo wyboru.

Jeśli masz poczucie, że ktoś Cię śledzi, po prostu obróć się i ziewnij. Jeśli ktoś cię śledzi, też ziewnie, bo ziewanie jest skrajnie zaraźliwe (albo ktoś Cię uzna za dziwną osobę 😀 )

Twoi znajomi pomogą Ci coś nieść, gdy będziesz cały czas mówić, przekazując im przedmiot. Większość osób weźmie od Ciebie ten przedmiot bezrefleksyjnie.

Jeśli wiesz, że będziesz wymieniać uścisk dłoni, upewnij się, że masz ciepłą rękę. Ciepłe ręce wpływają na przyjazną atmosferę, zimne wywołują odwrotny efekt (równie ważny jest zdecydowany uścisk, oznaczający pewność siebie, brak strachu przed poznawaniem nowych ludzi. Po prostu nie podawaj wiotkiej ręki )

Cokolwiek powie Twój znajomy, powtórz to swoimi słowami. Ta osoba podświadomie odbierze to jako sygnał, że jest z Ciebie wspaniały słuchacz – tak, to jest właśnie element aktywnego słuchania.

Jeśli chcesz pomocy, zacznij swoją wypowiedź od „potrzebuję Twojej pomocy”.Ludzie nienawidzą czuć się winni i mają problem z odmową, gdy prośba skierowana jest bezpośrednio.

Jeśli masz poczucie, że ktoś Cię nie lubi, poproś o pożyczenie jakiejś rzeczy, na przykład długopisu. Ludzie nie lubią pożyczać nic komuś, kogo nie lubią, ale z drugiej strony trudno odmówić takiej drobnej przysługi, a cała sytuacja poprawi twój wizerunek w ich oczach.

Niby takie proste czynności a potrafią ułatwić życie, nie tylko nasze osobiste ale też społeczne 🙂 Zapraszam do komentowania, może masz jakieś propozycje? Pisz śmiało 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s