5 psychologicznych trików pomocnych w życiu społecznym

Hej! 😀 Jak Ci mija to wtorkowe popołudnie? Ja dziś postaram się przedstawić kilka najważniejszych tajników psychologicznych, które mam nadzieję, mogą pomóc Ci w „manipulowaniu” innymi. Czasami drobne gesty potrafią poprawić naszą komunikację, pamiętajcie również, że pierwsze wrażenie można na kimś wywrzeć tylko raz!

  1.  Poznając osobę po raz pierwszy postaraj się często utrzymywać z nią kontakt wzrokowy, uśmiechając się przy tym. Przez to, że spojrzysz komuś w oczy choćby na sekundę dłużej spowoduje, że ludzie zareagują pozytywnie.
  2.  Zwracaj uwagę na stopy innych – jeśli dołączasz do grupy rozmawiających osób zwróć uwagę czy odwrócą w Twoją stronę nie tylko swój tors ale również stopy – jeśli nie oznacza to, że nie chcą twojej obecności.
  3. Metoda „nogą w drzwi” – ludzie są bardziej skłonni do robienia tego, o co ich poprosisz jeśli najpierw poprosisz ich o zrobienie jakiejś małej rzeczy dla Ciebie. Jest to metoda, którą poznałam kiedy jeszcze studiowałam psychologię 🙂
  4. Możesz też zastosować ten zabieg odwrotnie i poprosić drugą osobę o zrobienie czegoś niewykonalnego, zapewne stanowczo odmówi, ale łatwiej będzie wtedy jej się zgodzić na zrobienie innej, prostszej czynności dla Ciebie.
  5. Jeśli poprosisz kogoś o zrobienie dla Ciebie małej przysługi, to umysł każe myśleć tej osobie, że skoro zrobiła dla ciebie przysługę, to znaczy, że musi cię lubić.

Polecam Ci zastosowanie tych metod, zwłaszcza metoda nr 1 jest ważna na początku zawarcia znajomości. Natomiast metoda nr 2,3,4 pokaże kto z Twoich przyjaciół, znajomych jest szczery i lojalny, oraz czy rzeczywiście Cię słucha 🙂

 

Reklamy

6 myśli w temacie “5 psychologicznych trików pomocnych w życiu społecznym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s